Aktuality

ASbud Česká Republika, s.r.o.

Napsali o nás ...

Nová midirýpadla Yanmar SV86 a SV100 přicházejí na trh
Dvě očekávaná midirýpadla Yanmar v kategorii 8–10 tun jsou již dostupná u ASbud Česká Republika v Rožnově pod Radhoštěm. Modely SV86 a SV100 s ultra krátkou zádí doplňují v této hmotnostní kategorii oblíbené stroje řady ViO s nulovým přesahem, dostala do vínku pozměněný design, vylepšenou hydrauliku nebo silnější motory s turbem, což se projevilo na zlepšení všech klíčových pracovních parametrů…

Napsali o nás ...

Pro kompaktní nakladače nejen pro zemědělství se jezdí do firmy ASbud
Červená barva strojů dlouhodobě vládne u valašského prodejce mechanizace, společnosti ASbud Česká Republika, s.r.o..Ačkoli firma u nás zastupuje více značek (mimo jiné Davino, Ammann, Neomach, Messersi nebo Locust), právě Yanmar patří mezi jejich stálice a prodejní bestsellery. Kompaktní nakladače se v poslední době stále častěji prosazují také u podnikatelů v zemědělství, lesnictví a dřevozpracujícím průmyslu. Svědčí o tom řada referencí a doporučení…

Napsali o nás ...

Nakladače pro zemědělství a komunál
Jednou z nejvyhledávanějších kategorií jsou kompaktní kolové nakladače Yanmar v hmotnostní kategorii od 4 do 7 tun. Konkrétně se jedná o modely V70S, V80, V100 a V120 a právě přicházející řadu V7. Produktová řada kompaktních kolových nakladačů Yanmar je v nabídce firmy ASbud již od počátků spjatých se značkou Schaeff. Po technické a koncepční stránce…

Napsali o nás ...

KOMPAKTNÍ KLOUBOVÝ NAKLADAČ NEOMACH NOVA X30
Jestliže hledáte pomocníka na každodenní údržbu zeleně, zemědělských objektů či kompaktní manipulační stroj, tak je Neomach Nova x30 pro vás tu správnou volbou. Jedná se totiž o velice silný, a přitom kompaktní kolový, kloubový nakladač, který nalezne uplatnění v široké škále práce ve všech ročních období. Při své hmotnosti 1610 kg s možností přídavného 100 kg protizávaží dokáže tento nakladač zvednout do 1 m výšky úctyhodných 1080 kg! Hmotnost převrácení je až na 1240 kg, což vše je docíleno kombinací sladěné mechanické a hydraulické síly.

Nový katalog produktů ASbud je na světě!

Prohlédněte si náš nový katalog produktů stavební a silniční techniky on-line. Katalog si také můžete stáhnout ve formátu PDF (10 MB).

Napsali o nás ...

Rýpadla Yanmar od firmy ASbud v rukách vítěze strojnických soutěží
V Rožnově pod Radhoštěm se minulý měsíc odehrála jedna nevšední akce. Nedaleko sídla společnosti ASbud Česká Republika, s.r.o., se uskutečnilo zkoušení čtyř vybraných pásových rýpadel Yanmar v kategorii od 4,8 do 8,8 tuny. Testování se ujal Radim Fucyman, strojník s více než 25letou praxí a rovněž známá persona na dovednostních strojnických soutěžích u nás i ve světě. Jaký dojem si z yanmarů od firmy ASbud odnáší? Co vůbec stojí za celosvětovým úspěchem těchto strojů? A proč byl na místě přítomen také filmový štáb? Moc otázek najednou, pojďme popořádku.

Napsali o nás ...

KOMPAKTNÍ KOLOVÉ NAKLADAČE YANMAR V7 / V7HW
Kompaktní kolové nakladače Yanmar V7 / V7HW s dvěma směry natáčeným-oscilujícím centrálním kloubem, samosvornými diferenciály s kloubovým řízením a paralelní kinematikou zdvihu nakladače jsou očekávanou novinkou v portfoliu kolových nakladačů Yanmar!

Napsali o nás ...

Kolová rýpadla Yanmar pro rok 2023 jsou praktičtější a mají více funkcí
Kolová rýpadla Yanmar v hmotnostní kategorii od 7,5 do 11 tun patří u nás k vyhledávaným multifunkčním pracovním strojům, které stále častěji nacházejí uplatnění i mimo tradiční „vody“ stavebního byznysu. Modelová řada rýpadel s označením B75W / B95W / B110W prošla letos lehkou inovační kúrou, jejímž výsledkem je několik praktických funkcí a větší pohodlí pro posádku. Osvědčené vlastnosti těchto „kolovek“ se ovšem nemění – jsou jimi především mimořádná stabilita, vysoký pracovní výkon a flexibilita.

Napsali o nás ...

V ASbud Česká republika se s nakladači Yanmar dveře netrhnou
Sledujete-li na sociálních sítích počínání valašského prodejce stavební mechanizace, společnosti ASbud Česká Republika, s.r.o., určitě vám nemohlo ujít, jak často tu předávají zákazníkům novou techniku Yanmar. Ačkoli firma u nás zastupuje více značek (mimo jiné D‘avino, Ammann, Hidromek, Schaeff, Messersi nebo Locust), právě Yanmar patří mezi jejich stálice a prodejní bestsellery.

Napsali o nás ...

ASbud představuje dumpery D‘AVINO
Dumpery D‘AVINO jsou charakteristické konstrukční jednoduchostí a spolehlivostí; uplatní se v široké řadě odvětví. Kromě klasické „zemařiny“ také při těžbě hornin nebo ražbě tunelů. Prvním větším tuzemským odběratelem těchto dumperů od firmy ASbud je společnost HORKON s.r.o. V jejich garážích jsou v současnosti 4 sklápěčky D12 s nosností 12 tun…

Multiznačková diagnostika stavebních strojů a motorů JALTEST

Díky diagnostickému nástroji Jaltest jsme schopni značně rozšířit portfolio již tak komplexních servisních služeb, které naše společnost nabízí. Jaltest nám umožňuje velmi efektivně provádět diagnostiky stavebních strojů a jejich motorů, díky čemu můžeme diagnostikovat závady například na strojích CAT, JCB, Wacker Neuson, Volvo, Takeuchi či Kubota a stejně tak stanovit závady na motorech těchto strojů od značek jako Perkins, Deutz, Kubota, Hatz a další.

 • Automatická detekce systémů ve stroji a chybových kódů
 • Sledování a nahrávání hodnot v reálném čase
 • Aktivace a kalibrace součástek
 • Reset servisů údržby
 • Čtení provozních dat a spotřeby paliva stroje
 • Adaptace a kalibrace součástek
 • Technická data systému
 • Řízená diagnostika podle příznaků a chybových kódů
 • Data údržby
 • a další

Dotazy a objednávky této služby:

Tel. : +420 722 919 311, +420 606 778 954, +420 727 981 62
E-mail: servis@asbud.cz, pawel.cudzik@asbud.cz

Dokončená rekonstrukce servisního zázemí

V červnu 2022 jsme dokončili rekonstrukci servisní haly (a jejího přilehlého okolí – sklady, parkoviště strojů, technické zázemí) ASbud Česká Republika v Rožnově pod Radhoštěm.

Již nyní se těšíme, jak pracovní prostředí vylepšíme následnou rekonstrukcí administrativní budovy.

Napsali o nás ...

Minirýpadlo Yanmar SV19 VT v rukách nadšence aneb když je bagrování koníčkem
V následující reportáži si představíme novinku z dílny japonského výrobce Yanmar, minirýpadlo SV19 VT s provozní hmotností 1 970 kilogramů. Tip na návštěvu v terénu jsme dostali od známého dealera stavebních strojů…

Pojďte si to zkusit!

Zveme Vás na předváděcí akci nákladních vozidel Ford Trucks a strojů Hidromek a Yanmar. Akce se koná 21. října 2021 v 9-16hodin v Lom Silnice Čáslav s.r.o., Žleby – Markovice u Čáslavi.
Program:
 • představení techniky a komentované ukázky
 • zkušební jízdy
 • školení strojníků
 • soutěže ve zručnosti
 • bagrování pro děti
 • výborné občerstvení

Získali jsme ocenění YANMAR Gold Award

Byli jsme za rok 2020 oceněni Yanmarem jako Zlatý partner v rozvoji prodeje náhradních dílů a příslušenství.

Děkuji tímto nejen mým kolegům, ale především rostoucí komunitě našich zákazníků a věřím, že i nadále tuto úroveň dodávek a služeb udržíme a zdravým tempem vylepšíme.

Dohoda o vzájemné spolupráci s firmou KOBEX Bohemia s.r.o.

KOBEX Bohemia s.r.o. a ASbud Česká Republika, s.r.o., uzavřeli dohodu o vzájemné spolupráci.

Od 1.1.2021 – KOBEX Bohemia s.r.o. bude prodejním a servisním střediskem ASbud Česká Republika, s.r.o. v Praze a jeho zastupující značky Yanmar, Schaeff. ASbud Česká Republika, s.r.o. se stane prodejním a servisním střediskem společnosti KOBEX Bohemia s.r.o. a jím zastoupenou značku Hidromek v Rožnově pod Radhoštěm. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a proto věříme, že tato spolupráce Vám přinese rozšířené možnosti nových strojů, servisních středisek, ještě rychlejší servis a poprodejní péči. Věříme, že výše uvedená rozšířená nabídka možností povede k zachování Vaší přízně a naše spolupráce bude nadále probíhat ke vzájemné spokojenosti.

Stěhujeme se do Rožnova pod Radhoštěm

Od ledna 2021 mění naše společnost po letech sídlo. Stěhujeme se v rámci Valašska pouze přes kopec.

Nově Vás přivítáme na adrese: U Kantorka 419, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Mimo této změny adresy nedochází k jiným organizačním, prodejním ani servisním změnám – budeme vám nadále plně k dispozici na nové adrese.

Napsali o nás ...

Yanmar ViO 82: Recenze

„Ne, že to budeš zkoušet jen tak ve vzduchu. Támhle popojeď a běž s tím hrábnout do země, ty dvě pumpy jsou fakt znát,“ dobře mě pobízí Jan Kunčický, jednatel společnosti ASbud, která ve své centrále ve Frenštátě pod Radhoštěm pořádala den otevřených dveří. Měl pravdu, osmitunový midibagr Yanmar ViO 82 …

Napsali o nás ...

Na ASbud Open Days 2020 se představily značky Yanmar, Schaeff a Mecalac. Nechyběla ani upravená testovací plocha

Ačkoli se letos v září s předváděčkami doslova roztrhl pytel, na tuhle akci jsme se speciálně těšili. Nelákalo nás ani tak panorama beskydských vrchů, jako přátelská a pohodová atmosféra, která je u firmy Asbud Česká reublika už dopředu zajištěna. Letošní ASbud Open Days se konaly 18. a 19. září ve Frenštátu pod Radhošťem a návštěvníci si tu mohli prohlédnout celý průřez produktovým portfoliem této známé firmy. K vidění byly zejména stavební stroje značek Yanmar, SCHAEFF a Mecalac, nechyběla ani byla upravená plocha, kde bylo možné si do strojů vlézt a vyzkoušet si jejich kvality.

Open Days ASbud

Ve dnech 18. – 19. 9. 2020 proběhly u nás ve Frenštátě p.R. Open Days naší společnosti, kde jsme stávajícím i potenciálním zákazníkům a partnerům představili především celou škálu strojů Yanmar, dále pak rýpadlo-nakladače a dempry Mecalac, pásové dempry Messersi a hutnící techniku Ammann. Dle slov návštěvníků to bylo výborně připravené, atraktivní nejen stroji ale i podařeným občerstvením, ocenění a velkého zájmu se dostalo především skvělým minirýpadlům Yanmar. Akce byla zakončena nedělním kláním v Timbersportu, na kterém se ASbud podílel jako jeden ze sponzorů.

Děkujeme ještě jednou všem návštěvníkům a našemu týmu ASbud.

Napsali o nás ...

Firma ASbud Česká Republika posiluje. Získala oficiální zastoupení značky Yanmar

Společnost ASbud Česká Republika, s.r.o z Frenštátu pod Radhoštěm není pro čtenáře Stavební techniky neznámou. V loňském roce jsme ve spolupráci s nimi uskutečnili reportáž ve firmě HORKON, která od nich pravidelně objednává techniku, zejména stroje SCHAEFF. Letos se portfolio strojů ASbud ještě rozšířilo: ke stavební a silniční technice od výrobců SCHAEFF, TEREX, Ammann Group a Mecalac se přidala také značka Yanmar.

Zveme Vás na Techagro 2020

Ve dnech 31. 3. – 4. 4. 2020 vystavujeme na veletrhu TECHAGRO (stánek č. VPM003) a představíme zde novinky. Pro získaní vstupenek nám můžete napsat na email: marketing@asbud.cz , nebo zavolat na tel: 773515815

Plná záruka 48 měsíců na kolové rýpadla Schaeff TW

Platí od 1.12.2019 až do odvolání. Platí pouze pro modely TW75, TW95 a TW110.

Podmínky: Délka trvání 48 měsíců nebo 4.000 MTH (co nastane dříve). Stroj musí být servisován společností ASbud ČR po celou dobu záruky a plně dle servisního plánu pro stroj.

Pásové Dempry Messersi 0,5 - 4 tuny

Tyto stroje vynikají kompaktním design pro práci v úzkých prostorech, mají dostatečně výkonný motor a hydrauliku. Jsou  jednoduché pro transport (přívěs, dodávka atd.). Je možná také verze s přímým výsypem, otočí, vysokovýsypem i nakládací lopatou. Je to ideální pomocník na stavbách, v péči o zeleň, v lese a na dalších těžko přístupných místech

Napsali o nás

Po stopách strojů SCHAEFF a TEREX od společnosti ASbud.

V Moravskoslezském kraji, nedaleko od sebe, sídlí dvě firmy, které spojuje silné pouto. Tou první je prodejce stavební a silniční techniky značek SCHAEFF, TEREX, MECALAC a Ammann, firma ASbud Česká Republika
s.r.o., a druhou pak úspěšná stavební a projektantská firma HORKON s.r.o. z Vratimova, která se může pochlubit stovkami úspěšně zrealizovaných stavebně-inženýrských projektů po celé ČR….

Novinky představené na veletrhu Země živitelka 2018

Ve dnech 23. – 28. 8. 2018 jsme se ve spolupráci se strakonickou firmou Milisterfer účastnili tradiční výstavy Země živitelka 2018. K vidění byly hity letošního roku, minirypadlo Schaeff TC16/2 a staveništní dempr Mecalac TA3S.

TLB 890 a 990 osazovány pístovým čerpadlem

Od druhého kvartálu 2018 jsou nově traktorbagry TLB 890 a 990  osazovány pístovým čerpadlem 164 litrů v obou verzích PS i SM! Dochází tedy u SM modelů k přechodu ze zubových tandemových čerpadel na pístová čerpadla, tím pádem i k navýšení účinnosti a komfortu jízdy a práce.

Intermat 2018 v Paříži

U příležitosti výstavy stavební techniky INTERMAT 2018 v Paříži byly představeny jako horká novinka mj. i staveništní dempry s kabinou, verze 6 a 9 tun, umožňující využití těchto univerzálních a tolik žádaných strojů i během špatného a chladného počasí.  Již od podzimu v prodeji.

Nová TLB 870 poskytuje záblesk do budoucí podoby traktorbagrů TEREX. Nově u nás na skladě.

Stroje mají moderní design, inteligentní & účinný hydraulický systém, vyšší produktivita rýpadla, joystickové servořízení standardem, nejvyšší trhací síla rypadla ve své kategorii !

Hutnící a vibrační technika AMMANN

Naše společnost se od 1. května 2017 stává autorizovaným zástupcem značky AMMANN pro moravské regiony.

Update cookies preferences